Як і навіщо проводити обробку насіння? - WONDER
/21 Лютого 2023

Як і навіщо проводити обробку насіння?

Сучасні засоби для обробки насіння допомагають пришвидшити появу сходів, покращити ріст та ефективність живлення рослин, що, разом із імунітетом культури, сприяє більш енергійним та рівномірним сходам. 

Посівний матеріал з низькими запасами поживних елементів дуже вразливий до шкідників і погодних умов, тому обробка насіння підвищує шанси отримати високих врожаїв. Саме це пояснює популярність, серед аграріїв, засобів обробки насіння та попит на вже оброблений посівний матеріал.

 

Що таке обробка насіння?

Час між посадкою і появою сходів є найбільш вразливим етапом росту та розвитку рослини. Потрапляючи в ґрунт, насіння стає чутливим до пошкодження комахами, шкідниками, бактеріальними та грибковими збудниками. Обробку насіння можна використовувати для пом’якшення насіннєвої оболонки. Це сприятиме проростанню та отриманню початкового живлення, яке забезпечує критичні життєві процеси рослин, що формують їх імунітет. Обробку насіння також можна використовувати для інокуляції ґрунту навколо насіння корисними мікроорганізмами, які забезпечать тривалий захист від патогенів. Спеціальна обробка посадкового матеріалу, відома як обробка насіння або протруювання, допоможе зробити його більш стійким до суворих умов навколишнього світу. 

Обробка насіння може проводитися двома способами:
1) виробником посівного матеріалу, як підживлення звичайного насіння;
2) фермером, для забезпечення швидкого та ефективного проростання та подальшого росту та розвитку рослин.

Обробка посівного матеріалу мікроелементами разом із подальшим позакореневим підживленням набула широкої популярності, і застосувується як перший і надважливий технологічний крок в живленні культур. Передпосівна обробка насіння допоможе підвищити енергію проростання на 5-6% та покращити схожість насіння на 8-10 %.

Саме тому, ми у Wonder створили високоякісне добриво Wonder Leaf Wonder Micro, яке радимо використовувати для позакореневого живлення та обробки посівного матеріалу.

Для того, щоб допомогти рослині на її початкових етапах росту та розвитку, добриво містить такі необхідні їй елементи:
4% азоту, 4% марганцю, 10% сірки, 0,5% бору, 0,5% міді та 0,5% цинку, також залізо та марганець у кількості 0,6% та 0,9%. Комплексне добриво містить аміно- та органічні кислоти, а також фітогормони, що регулюють ріст та розвиток рослин.

Фітогормони – це хімічні речовини, що виробляються в рослинах і регулюють їх ріст та розвиток. Утворюються головним чином в тканинах, що активно ростуть, на верхівках коренів і стебел. До фітогормонів зазвичай відносять ауксини, гібереліни і цитокініни.

Ауксини, їх також називають «гормонами росту», відіграють в житті рослин велику роль, впливаючи на процеси обміну речовин, які становлять основу росту й розвитку рослини.

Гібереліни – це клас речовин, подібних до органічних кислот. Вони відносяться до гормонів рослин (фітогормонів). Гібереліни стимулюють ріст і розвиток рослин, сприяють проростанню насіння. В свою чергу цитокініни стимулюють поділ клітин та їх диференціацію.

Мікроелементи надзвичайно важливі для рослин:
Цинк стимулює розвиток кореневої системи. Бор стимулює формування точок росту. Мідь та Марганець активують та каталізують ферментативні реакції, адже ферменти відіграють надзвичайно важливу роль у всіх процесах життєдіяльності, скеровуючи та регулюючи обмін речовин організму.

Дослідження енергії проростання і польової схожості.

Ми у Wonder регулярно проводимо дослідження, щоб вдосконалити наші добрива, та підібрати найдієвіші варіанти для вирощування рясних врожаїв. Тож давайте розглянемо детально один з наших дослідів, при умові, таких загальновідомих фактів:
Кількість насіння, яке проросло в перші 3-4 дні, показує енергію проростання досліджуваних насінин у відсотках. Насіння з високою енергією проростання дружніше сходять, краще використовують фактори росту, сходи їх менше пригнічуються бур’янами, також вони більш стійкі до зовнішніх несприятливих умов. Статистично сортова схожість сортів становить 60-86%., а схожість гібридів 95-98%. 

Для тестування продукту Wonder Leaf Wonder Micro було взято посівний матеріал озимої пшениці сорту “Фелікс”.

Насіння культури висівають за схемою багаторазових повторень, яка наведена нижче:

Wonder Leaf Wonder Micro має вищу схожість у 530 тис. рослин/га.

Тому 530 тис. рослин/га*30 (насінин у колосі) = 15,9 млн. насінин/1000 = 15900*45 (М1000) = 636000 грам, або 636 кг/га.

З урахуванням цін на зерно:

1000 кг – 216,6$. (середня вартість 1 тони насіння) 636 кг – 137,8$ грн.

При обрахунку затратної частини з використанням обробки 1,5 л Wonder Leaf Wonder Micro на тонну насіння, переведемо затрати на гектар, так як норма висіву становила 220 кг/га., формально пішло 0,33 л., це 1,15$. Ціна 1 л Wonder Leaf Wonder Micro становить 3,57$. (ціна вказана станом на 22.07.2022 рік, в ексклюзивного дистриб’ютора в Україні, компанія Макош).

Отже, з урахуванням проведених досліджень, хочемо підкреслити, що добриво Wonder Leaf Wonder Micro у нормі 1,5 л/тонну посівного матеріалу показує гарний результат та має дієвий ефект для підвищення саме вашого врожаю з економічно вигідним ефектом.

Слід зазначити, що не кожен фермер може купити якісне насіння від виробника або використовує своє насіння минулого врожаю. З роками не висіяне насіння втрачає схожість. Саме тому попередньо необхідно перевірити у лабораторії посівний матеріал на схожість, врахувати строкатість сходів, вона покаже дружність сходів (те як будуть з’являтися рослини на поверхні ґрунту). Якщо показник низький та помітно суттєва строкатість, то потрібно задуматись над обробкою посівного матеріалу добривами, які допоможуть підняти дані показники, а саме підвищити енергію проростання.

супутні товари

Wonder Leaf Wonder Micro
  • Форма: Рідка
  • Пакування: 1л, 5л, 20л, 1000л
4%

N

Азот загальний

4%

MgO

Магній

10%

SO₃

Сірка

0,5%

B

Бор

0,5%

Cu

Хелат міді

0,5%

Zn

Хелат цинку

0,6%

Fe

Хелат заліза

0,9%

Mn

Хелат марганцю

5,2%

Амінокислоти

Рослинного походження

5%

Органічні кислоти

3,6

pH

1,28

Густина

(кг/л)

Ваш майбутній врожай у цій упаковці!

супутні новини

Цікавлять умови співпраці

Замовте зворотній зв’язок і наші менеджери зв’яжуться з вами в найближчий час!

ЗАМОВИТИ ЗВОРОТНІЙ ЗВ’ЯЗОК