Як вивести рослини зі стресових факторів? - WONDER
/27 Березня 2023

Як вивести рослини зі стресових факторів?

Виробництво сільськогосподарської продукції є досить прибутковим бізнесом, який напряму залежить від якості та кількості врожайності, а кожен фермер хоче отримувати дохід від свого бізнесу.  Тож для того, щоб ризики цього бізнесу були якомога меншими, варто попіклуватись про свій врожай завчасно. Саме про це ми з вами і погоримо нижче.

Кожна рослина, як і будь-який організм, має потребу в певних компонентах для нормального росту та розвитку. Окрім елементів живлення, необхідність також є в ґрунті, сонці, воді та повітрі. Основним структурним компонентом живих клітин є білки з таким будівельним матеріалом, як амінокислоти.

Кожен білок складається з унікальної послідовності амінокислот. Рослини синтезують амінокислоти з таких первинних елементів: вуглецю і кисню, які врони отримують з повітря; воденю та азоту, який беруть з води в ґрунті і вуглеводний гідрат, що отримують за допомогою фотосинтезу. Далі він поєднується з азотом, що призводить до синтезу L-амінокислот.

L-амінокислоти – це амінокислоти рослинного походження. Вони є основними елементами в процесі синтезу білка. У процесі кожної функції в рослині беруть участь близько 20 важливих амінокислот. Дослідження довели, що амінокислоти можуть прямо чи опосередковано впливати на фізіологічну діяльність рослини.

Задоволення потреби в незамінних амінокислотах добре відома як засіб підвищення врожайності та загальної якості вирощуваних культур.

Зокрема, застосування амінокислот для позакореневого живлення базується на загальних потребах рослин та на критичних стадіях росту. Рослини поглинають амінокислоти через стоми пропорційно температурі навколишнього середовища. 

Амінокислоти також надходять у рослини шляхом внесення їх у ґрунт. Вони покращують мікрофлору ґрунту, сприяючи засвоєнню поживних речовин. При внесенні амінокислот потрібно врахувати об’ємну масу ґрунту та буферність.
Варто знати, що при застосуванні вказаної виробником норми внесення добрив ви отримаєте бажаний результат. Тому що рекомендації, що вказані на етикетках зачасту призначені для позакореневого живлення, а це пряма дія на рослину, а не на ґрунт. Рослині буде достатньо, а от ґрунт має більші потреби. Так як добрива на основі амінокислотної рідини вартісні для багатьох фермерів, краще на пряму працювати із рослиною – тобто використовувати позакореневе живлення а не грунтове – ефект буде видно одразу.

Амінокислотна рідина представляє собою об’єднання різних видів амінокислот. Слід зазначити, що добриво вироблене Wonder LLC – Wonder Leaf Amino 43, об’єднує 17 амінокислот рослинного походження. 

Амінокислоти також є основною формою азоту, що ремобілізується з тимчасових резервуарів або шляхом гідролізу білка (він полягає в гідролізі поліпептидного ланцюга з утворенням набору амінокислот, які утворюють цей поліпептидний ланцюг) під час транспортування на великі відстані через флоему. 

Амінокислоти відіграють важливу роль в житті рослини, зокрема діють як сигнальні молекули (це виражається в здатності клітин правильно реагувати на зміни умов навколишнього середовища, а саме основу розвитку, регенерації тканини та імунітету), регулюють архітектуру коренів та пагонів, а також регулюють цвітіння та захищають рослину від стресу.

Слід зазначити, що у більшості рослин азот транспортується переважно у формі амінокислот. Саме з цієї причини, покращення розподілу амінокислот від вихідних листків до органів-поглиначів може підвищити ефективність утилізації азоту (частка отриманого рослиною азому, перетвореного на загальну біомасу рослини або врожай зерна) та врожайність насіння.

Необхідно зазначити, що амінокислоти виступають фундаментом для рослин. 

Рослинам найбільш необіхдні амінокислоти на початкових етапах росту та розвитку, а саме на етапі розвитку листя (BBCH 10-19), на що може впливати антропогенний фактор та фактори навколишнього середовища.

Місія всього життя рослини полягає в тому, щоб утворити насіння та дати нове життя. Після того, як рослину посіяли, проходить 5-14 діб і з’являються перші сходи. Рослини починають нарощувати листя та коріння. Цей період є дуже стресовим для розвитку рослини, і тому дуже багато навколишніх факторів можуть вплинути на її подальше життя: перезволожений ґрунт; різке коливання температур; сильні пориви вітрів; внесення гербіцидів. У більшості рослин при формуванні листового апарату формуються закладка репродуктивних органів. Навантаження надсильне!

Тому опіку над врожаєм в свої руки має брати агроном, і слідкувати,  за тим, щоб ці стресові фактори не завдали непоправимої шкоди. Якщо ми говоримо за озимину, то пізніше настає період, коли температура в день стабілізується у +15 °С , тоді ми можемо застосовувати позакореневе внесення. Агроном формує перші бакові суміші, що будуть включати навантаження на фосфор, так як при зниженні температур він стає недоступним для споживання рослинами, а нарощувати кореневу систему потрібно. Бор для формування бічних корінців, для кращої всмоктуючої дії поживних елементів з ґрунту. Азот для підняття ростових процесів. І основою всього буде застосування амінокислот, що буде слугувати захистом від навколишніх чинників.

Наступний етап в розвитку культур, що може бути стресовим для рослин, приходить на фазу бутонізації (ВВСН 51-59) або початок цвітіння (ВВСН 61). Температура навколишнього середовища піднімається у найвищі показники, які можуть негативно впливаюти на фертильність пилку, зменшення запліднення, пригнічення більшості зав’язі.

Як ми знаємо, амінокислоти допомагають затримати або пришвидшити процес цвітіння та покращити його в період настання несприятливих умов. До складу амінокислотної рідини входить така амінокислота, як пролін. Вона допомагає рослинам стати більш стійкими до посухи з утриманням та регулюванням води. Слід зазначити, що рослина може самостійно синтезувати пролін, але все ж таки краще їй допомоги в цьому, тому що на синтез власних амінокислот рослина витрачає багато енергії.

Отже, завдяки якісному та кількісному вмісту амінокислот забезпечується стимулювання фізіологічних процесів у рослині, підвищується її стресостійкість. Після застосування амінокислот рослини швидше долають наслідки стресу, покращується ефективність живлення, що позначається на кінцевому результаті, а саме кількісних та якісних показниках урожаю. Ми, в компанії Wonder, врахували потреби ринку та розробили три формули добрив на основі амінокислот:

  1.  Кристалічна форма Wonder Leaf Orange. Формула даного добрива розроблена спеціально для однодольної групи культур: пшениці, ячменю, вівса, жита, риса, кукурудзи тощо. Містить специфічну формулу мікроелементів, яка потрібна саме для цієї групи рослин та 18% вільних амінокислот рослинного походження.
  2.  Кристалічна форма Wonder Leaf Green. Формула даного добрива розроблена спеціально для дводольної групи культур: соняшнику, сої, ріпаку, картоплі, цукрового буряку, овочевих культур тощо. Містить специфічну формулу мікроелементів, яка потрібна саме для цієї групи рослин та 15% вільних амінокислот рослинного походження.
  3.  Рідка форма Wonder Leaf Amino 43 . Добриво містить у своєму складі аж 43% вільних амінокислот рослинного походження що, безумовно, допоможе подолати найбільш критичні фактори впливу.

Тож ми у Wonder закликаємо дбати про свій врожай завчасно, щоб зберегти врожай та свої нерви.

Агроном-експерт Wonder LLC
Ковальський Ігор

супутні товари

Wonder Leaf Amino 43
  • Форма: Рідка
  • Пакування: 1л, 5л, 20л, 1000л
43%

Амінокислоти

Рослинного походження

6,7

pH

1,15

Густина

(кг/л)

Ваш майбутній врожай у цій упаковці!

Wonder Leaf Green
  • Форма: Кристалічна водорозчинна
  • Пакування: 25 кг
7%

P₂O₅

Фосфор

5%

K₂O

Калій

16%

SO₃

Сірка

2%

B

Бор

2%

Zn

Цинк

2%

Cu

Мідь

0,05%

Mo

Молібден

2%

Fe

Залізо

4%

Mn

Марганець

15%

Аминокислоты

Рослинного походження

Ваш майбутній врожай у цій упаковці!

Wonder Leaf Orange
  • Форма: Кристалічна водорозчинна
  • Пакування: 25 кг
7%

P₂O₅

Фосфор

5%

K₂O

Калій

16%

SO₃

Сірка

0,5%

B

Бор

6%

Zn

Цинк

5%

Cu

Мідь

0,05%

Mo

Молібден

2%

Fe

Залізо

4%

Mn

Марганець

18%

Аминокислоты

Рослинного походження

Ваш майбутній врожай у цій упаковці!

супутні новини

Цікавлять умови співпраці

Замовте зворотній зв’язок і наші менеджери зв’яжуться з вами в найближчий час!

ЗАМОВИТИ ЗВОРОТНІЙ ЗВ’ЯЗОК